Jest piękna i bogata. Jest ikoną popkultury i marzeniem chyba każdej dziewczynki. O kim mowa? Oczywiście o lalce Barbie. Może być doskonałym prezentem na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. W ofercie sklepów z zabawkami pojawiły się także akcesoria godne gwiazdy i jej przyjaciół.

1. Akcesoria dla lalek Barbie

2. Barbie i jej przyjaciele

3. Trochę ciekawostek

Akcesoria dla lalek Barbie

Czego potrzebuje lalka Barbie? Skoro jest gwiazdą, to z całą pewnością strojów, luksusowego domu i samochodu. Do wyboru jest kilka, lub nawet kilkanaście wariantów. Akcesoria dla lalek Barbie, to znakomity pomysł na prezent pod choinkę dla każdej dziewczynki, a właściwie dla samej lalki. Pobudzają dziecięcą wyobraźnię i gwarantują świetną zabawę. W asortymencie sklepów z zabawkami, znajdziemy całą serię ubranek na każdą okazję: na spacer, do pracy i na wielkie wyjście. Ubranka trzeba gdzieś chować, więc do dyspozycji Barbie jest także przestronna szafa. Ponieważ nasza piękność dba o siebie, można też kupić cały zestaw, czyli lalkę z łazienką. A gdyby tego było mało, do wyboru mamy kilka wariantów domków, w tym najbardziej luksusowy z windą. Aby dojechać do takiego domu, potrzebny jest samochód. Dziewczynki z pewnością będą zachwycone srebrzystym pojazdem, ozdobionym anielskimi skrzydłami. Barbie lubi zwiedzać świat, więc przyda jej się kamper. Dostępnych jest kilka wersji, a najciekawszy, po rozłożeniu za pomocą jednego przycisku, zamienia się w elegancką willę z basenem a nawet ogniskiem, przy którym lalka może zasiąść wieczorem wraz ze swoimi przyjaciółmi.

Barbie i jej przyjaciele

Barbie rzecz jasna ma rodzinę i przyjaciół. Najbardziej znany jest jej chłopak Ken – jej nieodłączny towarzysz. Co ciekawe, w zabawie lalkami z serii Barbie coraz częściej uczestniczą chłopcy. Pozwala to dzieciom na wcielanie się w różne role społeczne. Ciekawą propozycją jest też koleżanka Barbie imieniem Daisy. Charakteryzuje się tym, że jej proporcje są mniej wyidealizowane, a bardziej zbliżone do naturalnych proporcji kobiety. Dostępna jest wersja „Daisy w podróży”. Zestaw zawiera walizkę na kółkach, aparat fotograficzny, gitarę i kosmetyczkę. Lalce towarzyszy też mały kotek.

Trochę ciekawostek

Producent Barbie amerykańska to firma Mattel, założona przez Ruth Handler, której rodzice byli emigrantami z Polski. Lalka po raz pierwszy pojawiła się w roku 1959 na targach zabawek w Nowym Jorku. Była ubrana w kostium kąpielowy w czarno-żółte paski. Od tamtej pory powstało bardzo wiele wersji lalki, której specjalne wersje miały twarze słynnych osobistości – aktorek, piosenkarek i modelek.